Сучасні коронки, які обрати для протезування зубів?
Із того, що по вигляду нагадує зуб, виділимо такі різновиди коронок:
Металопластикові та пластикові коронки, протезування зубів у Харкові.
Були одними із перших, які винайшли в стоматології для відновлення форми та функції зуба. В сучасності майже не використовуються, тому що мають цілий ряд недоліків. Серед них перше, це те, що все ж вони потребують достатньо сильно обробки (препарації) тканини зуба, що, природно, не є корисним. При тому вони не мають такої естетики, як більш сучасних видів коронок. В них достатньо бідна колірна палітра, що не дозволить відновити натуральний вид зуба. Ще одним недоліком є те, що пластик достатньо швидко змінює свій колір від початкового, тому що пластик є достатньо пористий матеріал, і він має властивість вбирати в себе фарби з продуктів харчування.
Звісно пластик також буде більш тендітний і схильний до стирання і до сколів під впливом навантаження від жування.
Тому в сучасності металопластик як правило не використовують, а цільнопластикові коронки обирають як тимчасові, коли це потрібно. Наприклад , якщо ми достатньо сильно змінюємо форму одного або декількох зубів, на пластику можна зробити так звану пробу версію майбутніх зубів, щоб визначитись, чи підходе це пацієнту, чи зручно йому, чи немає якогось дискомфорту або болісних відчуттів в яснах, зубах, височнонижньоскроневому суглобу та інших незручностей. Іноді пластиковою коронкою прикривають зруйнований, та «ненадійний» зуб, щоб перевірити його в часі, і потім, якщо все добре, замінити на постійну коронку.
Металокерамічні коронки, як вид протезування зубів.
Недоліки це те, що під них треба достатньо сильно препарувати зуб «обпилювати», тому що вони «найтовщі» серед усіх видів коронок. І це часто змушує видалити нерв у зубі, тому що в протилежному випадку є великий ризик, що живий зуб під металокерамічною коронкою заболить з часом, тому що залишиться достатньо мало своїх твердих тканин, які оберігають нерв від бактерій та температурних коливань. Це пов’язано з тим, що вони мають два шари металевий та керамічний. І керамічний шар мусить бути достатньо товстим, тому що в другому випадку по кольору та естетиці не перекриється відтінок металу і буде просвічуватися через кераміку сірим або синім відливом. І до речі при цьому в приясенній ділянці іноді цього недоліку неможливо запобігти, тому що там не має можливості зробити достатньо широкий шар кераміки, тому що сам зуб анатомічно ширший саме на екваторі. А ще дуже широка частина біля ясен може призводити до їх запалення і як наслідок парадонтиту в майбутньому, тому що буде на себе нанизувати залишки їжі та як наслідок погана гігієна та бактерії. І тому іноді ми можемо спостерігати деякий сірий або навіть синюшний колір біля ясен у пацієнтів, котрі мають металокерамічні коронки, особливо з часом, після довготривалого їх носіння. Це пов’язано з тим, що з часом ясна мають властивість трохи «підніматися» від коронок і власне і від своїх зубів, оголюючи цю ділянку.
Але все ж таки металокерамічні коронки залишаються більш бюджетними, тому часто обираються пацієнтами та лікарями для відновлення форми зуба та протезування на імплантах. Особливо ,коли мова йде про відновлення та протезування в задній ділянці.
Найсучасніші коронки це звісно всі види безметалевих коронок.
Але якщо з зубом все більш менш добре, то нерв ,як правило, можно залишити, і звісно це набагато краще для майбутнього. Тому що живий зуб має живлення і існує в своєму звичайному режимі.
Найголовнішою перевагою безметалевих коронок є їх висока естетичність і подібність до натуральних зубів.
Безметалева кераміка має теж свої різновиди. Вибір буде залежати від того, чи це одиничні коронки, вініри, чи потрібна мостовидна конструкція, коли треба замістити відсутній зуб. Це протезування на своїх зубах, чи протезування на імплантах.
Наприклад, для відновлення форми та кольору на своїх більш менш збережених зубах, коли треба просто змінити колір на більш естетичний, або поміняти форму при стиранні зубів. Тобто вони майже цілі, з нервом в середині, живі, як правило використовують кераміку E-max, вона представляє собою стеклокераміку на основі дисиліката літія і виробляється в різних варіаціях «прозорості», котрі дозволять здійснити плавний перехід від прикореневої частини до ріжучого краю.
Звісно якість та неповторність керамічних реставрацій зубів дуже залежить від майстерності техніка, та якісного планування всіх нюансів кожного конкретного випадку.
Для відновлення в ділянках, де є більше навантаження, використовується кераміка в блоках, яка потім фрезерується за допомогою CAD/CAM технології.
ZIR Card кераміка виробляється із діоксиду цирконія. Вона має найміцішу фактуру, але такий більш однотонний колір, ідеально підходить до відновлення в задніх ділянках, особливо, коли це мостоподібна конструкція. Вона достатньо міцна, не товста, і відносно не така дорога, як інші види безметалевих матеріалів.
Якщо потребуємо і міцність і ідеальну естетику, використовуємо ще кераміку ZIR PRESS, вона призначена для облицювання однотонного діоксиду цірконія, і придання йому натуральної прозорості та безлічі різних відтінків. Тому що має дуже збагачену кольорову палітру. Тобто, коли потрібна і міцність, і підвищенна естетика використовуємо метод облицювання діоксиду цирконія спеціальними, створеними для цього видами керамік. Одним із таких буде Ceram E-max. Це нанофторапатит , який створить неперевершену естетику коронки.
Підсумуємо…
Добавить комментарий