1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...

Етапи та підготовка, все що потрібно знати пацієнтові перед операцією по імплантацї, сучасний метод відновлення відсутніх зубів.

В цій статті ви дізнаєтесь деякі моменти, які турбують пацієнтів, котрі потребують імпланти. Послідовність процесів при плануванні, на етапах імплантації та після.

МИ ВИДІЛЯЄМО НАСТУПНІ ЕТАПИ ІМПЛАНТАЦІЇ ЗУБІВ:

ОГЛЯД ТА ОБСТЕЖЕННЯ ПАЦІЄНТА.

осмотр И ОБСЛЕДОВАНИЕ стоматологом
Буде насамперед включати зовнішній огляд, збір так званого анамнезу пацієнта. Тут ми з’ясовуємо, що саме Вас турбує, які скарги, коли і за яких обставин були втрачені зуби. Що саме хоче отримати пацієнт в кінці лікування. А також опитуємо про стан здоров’я.
Обов’язково направляємо на комп’ютерну томографію. Це саме головне обстеження, яке потрібно для планування імплантації i визначення, чи вона можлива. А також можна буде зрозуміти строки та перелік всіх підготовчих дій перед операцією. Також дуже добре зробити деякі загальні обстеження організму, для виявлення можливих захворювань та патологічних процесів . ( Загальний аналіз крові, коагулограму, кров на цукор та інші аналізи, в залежності від можливих скарг пацієнта та супутні захворювання.) Іноді буде потрібно відвідати ще деяких фахівців медицини інших напрямків (ендокринолог, невролог та інші), та пройти додаткові обстеження, особливо, якщо пацієнт має якісь скарги на здоров’я, або вже знає про наявність загальних захворювань. Бо звісно, як і для всіх медичних втручань, до імплантів є свої показання та протипоказання.

ЕТАП АНАЛІЗУ ВСІХ ДАННИХ ПАЦІЕНТА.

ЕТАП АНАЛІЗУ ВСІХ ДАНИХ ПАЦІЕНТА

По-перше, на комп’ютерній томографії лікар-хірург виміряє всі розміри кісткової тканини, її тип. Саме головне зможемо визначитись, чи є куди поставити імплант. Якщо зуб, або зуби втрачені давно, часто буде потрібно примінити якийсь метод нарощування кістки, про це ми обов’язково сповіщуємо пацієнта, тому що це впливає на строки та вартість імплантації. Також може з’ясуватись, що буде потрібен так званий шаблон для імпланту. Це спеціальний пристрій, який робиться в зуботехнічній лабораторії, який дозволяє встановити імплант дуже точно в якесь положення. Це потрібно, коли маємо мало місця, він допомагає встановити імплант з точністю до міліметру в необхідне положення.
Також на томографії можна виявити всі патологічні процеси зубів та щелеп, які можуть погано вплинути на процес вживлення імпланту. Звісно, їх обов’язково треба усунути. Також аналізуємо інші обстеження пацієнта.

ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП ІМПЛАНТАЦІЇ ЗУБІВ.

ЧИЩЕННЯ І ПІДГОТОВКА ЛІКУВАННЯ ЗУБІВ

По перше, робимо професійну гігієну, яка ретельно усуває всі зубні відкладення.
Далі треба вилікувати наявні каріозні процеси, а також їх ускладнення (пульпіти, періодонтити тощо), усунути запальні процеси на яснах , максимально стабілізувати гінгівіт, парадонтит. Може знадобитися заміна старих пломб та застарілих штучних коронок, мостів, які є місцем, для розмноження багатьох мікроорганізмів. Пам’ятаємо, якщо реставрація або коронка втратили герметичність, це буде спричиняти тільки шкоду і даному зубу і всьому організму. А в контексті імплантів, це завадить приживленню.
Ми вже писали, що іноді стикаємось з тим, що кістки недостатньо. Якщо її не вистачає трохи, умовно 20 відсотків, то її нарощування можно зробити одномоментно з імплантацією. А якщо нестача достатньо велика, то спочатку тільки нарощують її об’єм для встановити імпланту в майбутньому.

І тоді цей етап можно віднести до підготовчого. Після нього буває необхідно зачекати іноді і до пів року до власне самої імплантації.
Костна пластика може проводитись за допомогою спеціальних матеріалів , типу кісткових порошків, мембран, пінів. Може бути аутотрансплантація, коли пересаджують власний кусочок кістки з місця, де її достатньо, в місце, де вона потрібна для встановлення імпланту.
Коли нарощують кістку в області гайморової пазухи, то називають таку операцію синус ліфтінг. Він буває закритий та відкритий. Досить часто буває необхідним при імплантації в області верхніх кутніх зубів, особливо шісток.

ЕТАП ВСТАНОВЛЕННЯ ІМПЛАНТУ.

ЕТАП ВСТАНОВЛЕННЯ ІМПЛАНТУ

Рекомендації в день операції:
1) В цей день не рекомендуються сильні фізичні навантаження.
2) Повідомити, якщо приймали якісь ліки, окрім тих, які можливо рекомендував хірург.
3) Не рекомендується пити каву, під забороною алкоголь та будь які стимулюючі хімічні речовини.
4) За декілька годин почистити зуби.
5) Повідомити про стан здоров’я в цей день ( загальне почуття, наявність респіраторних, вірусних симптомів та інших видів недомагань. Також не плануємо операцію на перші дні менструального циклу)
5) Бути не голодним, але й не переїдати.

Перед операцією контролюємо тиск, самопочуття, та інші показники організму.
1)Обробояємо порожнину рота дезинфекторами, антісептиками. Робимо анестезію, щоб не було ніяких болісних відчуттів.
2) За необхідністю трохи розрізають ясна. Висвердлюється невеличкий отвір. Це робиться спеціальними свердлами. Перші з них контролюють заглиблення, яке ми заздалегідь визначили по томографії. Потім розширення отвору на діаметр імпланту.
3)Встановлення імпланту та заглушки на нього, яка буде запобігати вростанню м’яких тканин в різьбову частину імпланту.
4) Далі лоскути слизової оболонки ретельно зшивають.

Даємо рекомендації.

1) Як правило знадобиться прийом деяких ліків. Антибіотики, знеболюванні, протизапальні. А також ополіскувати порожнину рота перші дні антисептичними спеціальними рідинами.
2) Пояснюємо про важливість підтримувати високий рівень гігієни. Але чистити перші дні після імплантації з обережністю, щоб не пошкодити травмовану ділянку.
3) Жувати обережно, краще на здоровій стороні.
4) Уникати дуже гарячої, холодної, гострої їж. А також перепадів зовнішньої температури. Не переохолоджуватися, не перегріватися (бані, сауни, спортзали протипоказані в першій період)
Далі обмеження знімаються через 2-3 тижні.
5) При виникненні будь яких питань, неприємних почуттів після операції імплантації, обов’язково зв’язатися з нами, і за необхідністю прийти на огляд.

Якщо все добре, то через декілька тижнів знімаються шви. І, якщо не планувалося встановлення тимчасових коронок з опорою на імпланті, то наступний етап через 2-3 місяці, або довше, якщо було ще нарощування об’єму кістки.
Треба зауважити, що після операції ми говоримо завжди мінімальний період, через який можна продовжувати, якщо перейти на наступний етап пізніше, то це зовсім не страшно. Умовно, хірург сказав через 3 місяці, якщо з якихось причин, Ви зможете пізніше, то це теж нормально.
Якщо планувалися тимчасові зуби, то невдовзі після встановлення, впродовж одного двох тижнів, робимо їх та фіксуємо на тимчасовий абатмент.
Також буває виготовляємо тимчасово знімний протез, щоб замістити жувальну та естетичну функцію в період приживлення. Або, як варіант, паціент носить тимчасову капу с пластиковим зубом в той ділянці, де він відсутній. Це стосується здебільшого передніх зубів.

ЕТАП ПРОТЕЗУВАННЯ ЗУБІВ ПІСЛЯ ТОГО ЯК ІМПЛАНТИ ІНТЕГРОВАНІ.

ЕТАП ПРОТЕЗУВАННЯ ЗУБІВ ПІСЛЯ ТОГО ЯК ІМПЛАНТИ ІНТЕГРОВАНІ

Через декілька місяців переходимо до етапу, коли вже можно виготовити постійний штучний зуб або мост на імплантах. Спочатку на декілька тижнів встановлюється формувач ясен. Потім робимо відбитки щелеп. І за допомогою трансферів та аналогів відтворюємо в лабораторії на моделі всі кути на нахили імплантів. Далі обираємо абатмент (прямий, кутовий, титановий, цирконієвий, індивідуальний чи стандартний). Та робимо штучний зуб або зуби. Вони можуть бути металокерамічними або більш сучасні цірконієвими. Далі відбувається примірка зубів у порожнині рота. І якщо все добре, то можно їх фіксувати до імпланту гвинтовою фіксацією за допомогою абатменту. Це кінцевий етап, на якому людина вже отримує результат дентальної імплантації — відновлення функції та естетики за допомогою штучних зубів, які тримаються на імплантах, та імітують власні зуби.

Надаємо рекомендації.
1) З’являтися раз на пів року на плановий огляд та професійну гігієну при умові, що нічого не турбує.
2) Ретельно підтримувати гігієну дома. Окрім зубної щітки використовувати зубну нитку, ірігатор для того, щоб ретельніше вичистити всі ділянки біля штучних зубів. Це надважливо для того, щоб імплант зберігався все життя.
3) Намагатися уникати шкідливих звичок паління та інше, або мінімізувати їх.
4) При виникненні будь яких неприємних відчуттів одразу повідомити лікаря та з’явитися на прийом.
5) Раз на декілька років робити контрольний рентген для перевірки внутрішнього стану кістки.
6) Намагатися стежити по можливості за загальним станом здоров’я. Іноді важливо робити «чекап» організму.

В заключенні хочеться нагадати, що для того, щоб Ви не стикалися з необхідністю встановлювати імпланти, треба з дитинства регулярно стежити за здоров’ям зубів, приходити на планові огляди, здійснювати домашню гігієну на високому рівні. Але якщо вже така неприємність, як втрата зуба з Вами сталася, то сучасні методи в вигляді штучних імплантів, дозволяють відновити функцію та естетику зубів повністю. Тому не треба боятися цієї операції. Наші спеціалісти чекають на Вас та з радістю проконсультують, який метод буде найкраще в Вашому випадку. Бажаємо здоров’я.

Добавить комментарий