Від чого залежить ТРИВАЛІСТЬ лікування брекетами.
Ми знаємо, що суть лікування брекет-системою полягає в переміщенні зубів в заданому напрямку під впливом сили, яку генерують металеві дуги брекетів.
Швидкість лікувальних процесів лікування брекет-системою буде залежати насамперед від таких факторів:
1️⃣ Складність самого випадку, тобто, наскільки великі порушення того прикусу, який ми хочемо виправити брекет-системою.
Найскоріше перебігає, виправлення невеличкої скупченості зубів на щелепі, без супроводу патології прикусу. Тобто коли розмір та взаємне розташування щелеп в нормі. Тоді ми визначаємо, що прикус без патології, але маємо тільки незадовільний стан розташування зубів. В такому випадку лікування приблизно триватиме від 6 до 12 місяців.
Коли констатуємо патології прикусу тут буде залежати, який це саме патологічний прикус та ступень його виразності. Чим тяжчий ортодонтичний діагноз, тим довшим буде процес лікування брекетами. Таке лікування вже буде півтора-два, а то і більше років.
2️⃣ Другим важливим фактором, впливаючим на тривалість носіння брекетів, буде відповідальність самого пацієнта, або батьків, коли йдеться про дитину. Дуже важливо вчасно відвідувати лікаря-ортодонта під час носіння брекет-системи.
Для наочності представляємо фото наших ортодонтичних робіт, брекети до та після.
3️⃣ На тривалість лікування також впливає вид самої брекет системи. Наприклад, вважається, що керамічні системи працюють та виправляють довше, тому що на них застосовують трохи меншу силу, щоб вони витримували та не ламалися в процесі лікування. Тобто, на металевій системі можна задати більшого натиску під час активації.
Також довше будуть виправляти внутрішні, лінгвальні брекети. Слід зазначити, що вони мають дуже багато інших мінусів ( не всі патології вони можуть опанувати, дуже погано переносяться пацієнтом, тобто процес адаптації тяжчий, впливають на звукоутворення , з ними тяжче говорити), тому, останнім часом, від них як правило відмовляються при виборі брекет-системи.
Традиційно вважається, що найскоріший результат можна отримати за допомогою самолігуючих брекетів . Їх перевагою буде те, що як мінімум в два рази менше приходити на планові візити-корекції до лікаря. А також вони спрацюють трохи скоріше, за рахунок того, що дуга, по якій іде вирівнювання зубів не притормажує об лігатури резинок, яких просто в цій конструкції немає, не передбачається . Вона вільно ковзає в пазіках самих брекетів, відсутня сила тертя об лігатури, яка в порівнянні цих двох систем, лігатурної та самолігуючої, буде трохи уповільнювати процес вирівнювання зубів.
4️⃣ Четвертим фактором, який впливає на тривалість лікування брекетами, буде індивідуальні особливості конкретного пацієнта в співвідношенні до його диагноза. Стан його кістки в альвеолярних відростках, парадонту. Це визначається на зовнішньому огляді та агалізуються рентгенологічні знімки.
Також впливає загальний стан здоров’я, можливі супутні захворювання організму, котрі могли бути і до лікування. (В попередній статті ми розглядали тему абсолютних та відносних протипоказань до лікування брекетами. ) І виникнути під час носіння пацієнтом бректів. Умовно кажучи, в процесі щось може змінитися в організмі , від якихось загальних захворювань , появи вагітності та іншого. Все це ретельно аналізує грамотний лікар ортодонт не лише на початку лікування , а і весь період вирівнювання зубів та виправлення прикусу.
5️⃣ П’ятим фактором , який впливає на тривалість лікування брекет-системою можна умовно зазначити вік пацієнта.
Умовно тому, що немає чітких цифр співвідношення віку та кількості часу в брекетах. По-перше, найголовніше, це саме стан кістки та пародонту. Він звісно може погіршуватися саме у більш літніх пацієнтів. Тобто, чим старша людина, тим може бути гіршим кількість та стан альвеолярної кості і пародонту. Пародонтіт по статистиці буде в більшому проценті випадків у людей після сорока-п’ятдесяти років. Але звісно в кожному випадку можливість та прогноз тривалості буде індивідуальним.
6️⃣ Також на тривалість лікування та вартість виправлення прикусу буде впливати компетентність лікаря ортодонта. При чому, слід зазначити, що дуже швидке лікування, це ще не означає, що воно якісне. Тут сам важливо провести корекцію патологічного прикусу максимально грамотно, з урахуванням всіх нюансів. Що можна робити в конкретному випадку, що не можна, бо це буде мати майбутньому якісь проблеми зі здоров’ям, вирішує ортодонт саме на етапі планування, і потім увесь час лікування. Треба зазначити, що рівні зовні зуби, це не означає, що все добре з їх співвідношенням всередині.
Як раз зубні ряди вирівнюються зазвичай практично на початку, в першій третині лікування брекет-системою. І тут звісно, хочеться їх позбутися найскоріше. Але такий результат не буде стійким, буде схильним до рецидиву та повторному скривленню. А також, якщо не добитися максимально правильного співвідношенні верхньої та нижньої щелепи, можемо отримати купу проблем в майбутньому. І прискорене, патологічне стирання зубів, проблеми с вісочно нижньоскроневими суглобами, від чого головні болі, та інші проблеми.
Тому не слід прагнути якогось прискореного лікування. Треба досягти максимально можливого в кожному випадку гарного та правильного результату. І так, іноді на це буде потрібно запастись трошки терпінням, але воно того варте.
Вам бажаємо успіху на шляху до ідеальної посмішки-мрії.
Добавить комментарий