1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...
Нормальні та патологічні види стикання щелеп та розташування зубів.

Нормальні та патологічні види стикання щелеп та розташування зубів.

Прикус -це взаємне положення зубів по відношенню один до одного, коли обидві щелепи зімкнуті.
Відповідно розрізняємо правильний фізіологічний прикус та патологічний неправильний.
Ми розуміємо під правильним не тільки зовнішній естетичний вид, умовно, коли просто зовні видно рівні зуби, а ще й обов’язково їх співвідношення один до одного. По статистиці лише 25-30% людей не мають з цим проблем.
Які ж ознаки? Звісно зовні зуби рівні, є щільний контакт між всіма зубами, верхні перекривають нижні на одну третину, верхня щелепа має форму напівеліпса, а нижня пораболу, та багато інших ознак правильного ортогнатичного прикусу.

«Неправильного» може бути дуже всього багато.
І просто скривлення зубного ряду при тому, що сам прикус всередині може бути в нормі, і патології співвідношення зубів, і вторинні набуті патології, коли немає від одного і більше зубів, що потім призведе до багатьох деформацій не тільки в зубо-щелепній області а і всього організму.

ОСНОВНІ ПРИЧИНИ ФОРМУВАННЯ ПАТОЛОГІЧНОГО ПРИКУСУ.

  • Фактори зовнішні ,- раннє чи навпаки дуже пізнє введення в раціон дитини твердої їжі. Неповноцінний раціон дитини , шкідливі фактори , які могли подіяти в період внутрішньоутробного розвитку дитини ( інфекції та інші захворювання матері, антибіотикотерапія, стреси матері, неповноцінний раціон, паління та інше).
  • Шкідливі звички самої дитини.
  • Смоктання пальцю, губи, довге використання пустишки, соски. Неправильне ковтання , неправильний сон з запрокинутою головою, відкритий рот при недихаючим нормально носі
    (алергії , гайморити, аденоїди та інші).
  • Упродовж життя все буде мати вплив на нормальне функціонування, гігієна ротової порожнини, регулярні планові візити до лікаря стоматолога, своєчасне лікування зубів, виявлення всіх проблем зубощелепної системи на начальному етапі, і звісно їх швидке усунення. Тому що, якщо іде втрата зубів, це вже спричинить купу проблем зі здоров’ям і звісно такий прикус теж буде неправильним, патологічним, зі вторинними деформаціями.

ОСНОВНІ ВИДИ НЕПРАВИЛЬНОГО ПРИКУСУ

  • Дистальний або так званий прогнатичний прикус. Коли нижня щелепа розташована ззаду от верхньої.
    Це може бути при звеличеної верхньої , та нормальній нижній за розміром, при нормальній верхній та зменшеній нижній , та при комбінації верхня більше, ніж норма, а нижня менша. Також такий прикус можно спостерігати за рахунок саме зрушення нижньої щелепи ззаду, при нормальних розмірах.
  • Мезіальний або прогенічний прикус. Коли нижня щелепа попереду від верхньої. Також може бути при зменшеної недорозвиненої верхньої, збільшеної нижньої , або разом і верхня замала і нижня завелика. Як правило зовні такий прикус виглядає , як дуже масивна нижня третина лиця. Це іноді може пасувати чоловікам , додавати мужнього вигляду при масивному, збільшеному підборідді, але все одно буде патологією. А для дівчини звісно зовсім виглядатиме не добре.
  • Глибокий прикус , характерним буде перекривання верхнім зубним рядом нижнього більше , ніж наполовину. В тяжких випадках різці верхньої щелепи будуть стикатися з нижніми яснами і навіть травмувати їх, це так званий травматичний глибокий прикус.
  • Відкритий прикус. Основною ознакою буде наявність щілини між верхніми і нижніми зубами. Тобто ,коли людина типу зуби стиснула, а при цьому вони не контактують між собою.
  • Перехресний прикус. Коли на одній стороні або спереду більш менш нормально, а на іншій стороні спостерігається патологія, коли нижня щелепа перекриває верхню. Типу хрест навхрест стикаються. Може бути бути неповний розвиток з однієї сторони, асиметрія обличчя, перекіс в височнонижньощелепному суглобі та інш.
  • Досить часто спостерігаємо поєднані патології. Наприклад: прогнатичний мезіальний та глибокий плюс вторинні відсутності деяких зубів, якщо вже доросла людина, та супутні зміни в жувальних суглобах та інше.
виды паталогий прикуса

В кожному випадку рішення проблеми відбувається дуже індивідуально. Лікар ретельно аналізує всі данні. Зовнішній огляд, рентгени , на яких стан кісток та пародонту, стан скроневонижньощелепних суглобів, стан зубі, ясен та інше.

Вибір буде залежати від конкретного діагнозу, поєднання з іншими патологіями не тільки в області зубів, а й всього організму.

Є багато апаратів, котрі стимулюють, або навпаки призупиняють зайвий ріст щелеп. Також для кожної патології прикусу є найефективніший період, коли можна на неї подіяти і повністю усунути. Найчастіше це дитинство, в період молочного та змінного прикусу.

А коли звертаються тільки в дорослому віці, то буває вже можливо лише частково вирішити проблему, тому що формування та зріст щелеп закінчено. І може постати питання про паралельне сумісне опрацювання питання з хірургом. Наприклад, при занадто великої однієї з щелеп, якщо потрібно прийти до норми, то прийдеться, на жаль, навіть частково вирізати частину щелепи, щоб зменшити її розмір. А це вже складні щелепно-лицьові операції, з тяжким періодом реабілітації, які мало де можна робити, не кажучи вже про високу вартість. Тому ще раз наголошуємо про важливість виявлення всіх проблем вчасно і тоді їх вирішення буде максимально простим.

В дитячому віці, як правило проблему можна повністю усунути спеціальними знімними та незнімними апаратами.
Наприклад, розширити верхню щелепу, стримати або навпаки стимулювати зріст щелеп, збалансувати вплив лицьових м’язів на формування щелеп та інше.
В більш дорослому віці це, як правило будуть застосовуватися брекети, або елайнери.

Хочеться окремо зауважити про важливість раннього звернення для огляду до лікаря ортодонта. Тобто не залежно від того, чи бачать якусь проблему батьки у дитини, чи ні, треба обов’язково показатись лікарю. Тому що більшість проблем з прикусом можна повністю ефективно усунути саме в дитинстві. Шляхом прибирання шкідливих звичок, іноді навіть за допомогою спеціальних апаратів (наприклад, коли робиться така знімна пластина, яка перешкоджає просуванню язика між зубами, і ми зупинемо формування відкритого патологічного прикусу.)

Брекетів є багато різних за зовнішнім виглядом , механізмом дії, та розташуванню на зубах.

Виды брекет систем

Є металеві, керамічні, сапфірові, комбіновані, — це за виглядом.
Є лігатурні , на так званих резиночках лігатурах , котрі треба міняти раз на місяць. Та самолігуючи брекети , котрі потребують менше планових візитів, тому що на них змінюється лише дуга, а це набагато рідше, чим резиночки. Приблизно раз на два місяця.
Елайнери це система пронумерованих прозорих кап, які пацієнт сам змінює раз на декілька тижнів, наближаючись до ідеальної посмішки. Іноді звісно показуючись на плановий огляд до ортодонта , який спостерігає за перебігом вирівнювання.

В будь якому випадку наші спеціалісти порадять, яким засобом краще усунути проблему з прикусом та зовнішнім виглядом, відштовхуючись від багатьох факторів. Яка саме патологія, який вік людини, стан здоров’я загального та зубо-щелепної системи зокрема. Головне, в кожному випадку, прийти до лікаря і з’ясувати що і як зробити найкраще в кожному окремому випадку. Це буде запорукою довгого здоров’я та краси не тільки зубів а і всього організму. Про всі шкідливі наслідки неправильного прикусу, стискання та розташування зубів ми писали в нашій минулій статті.

Добавить комментарий