Які є протипоказання для виправлення зубів та лікування прикусу за допомогою брекет систем — протипоказання для брекетів.
По перше, давайте з’ясуємо, що саме відбувається під час того, як ми перебувпємо в брекетах. Щоб зуби переміщуватись з одного положення на інше, треба ,щоб спочатку кістка альвеоляроного відростку щелепи по ходу переміщення резорбувалася, а потім знову утворилася. Тобто це іде дивовижний процес зникнення кістки і знову ії утворення, завдяки чому ми бачимо, що зуби змінюють своє положення.
Щоб лікування проходило успішно, пацієнту треба мати відносно здоровий організм. Тоді цей, не дуже складний процес, іде абсолютно нормально. Звісно, є захворювання, які майже не впливають, а є які унеможливлюють ортодонтичне лікування.
Чому виникають протипоказання к брекетам? Протипоказання для виправлення зубів можно поділити на абсолютні та відносні.
До абсолютних можно віднести тяжкі загальні захворювання, коли всі сили та ресурси організму спрямовані на усунення основного патологічного процесу і додаткове навантаження буде шкодити.
Наприклад:
- інфекційні захворювання (Віл, туберкульоз та інш).
- онкологічні процеси.
- системні захворювання крові.
- генетичні хвороби.
- аутоімунні патологічні процеси в різних органах та системах, особливо в щитоподібної та паращитоподібної залозах, які регулють стан кісткової системи,
психічні розлади. - ендокринні захворювання цукровий діабет та інші.
Часто є запитання , а чи є протипоказання , якщо мені 30 або 40 років ? Відповідаємо. Вік сам по собі не є протипоказання. Головне саме стан здоров’я загадьний паціента та стан здоров’я кісткової тканини, яка оточує зуби та самих зубів.
Також протипоказанням є захворювання нервової системи, такі як:
епілепсія (під час приступу можна поранитися елементами системи або вони потраплять до дихальної системи).
розлади психіки вроджені та набуті. (Паціент не може виконувати поради лікаря або чинити неадекватні дії).
брекети
Погіршуючим фактором є алергіі на складові брекетів. Частіше на нікель. Тоді треба підбирати систему з інших складових. Та обирати керамічні брекети або сапфірові брекети.
Часто протипоказання будуть захворювання скроневонижньощелепних суглобів (це коли ви відчуваєте хруст, болість або неможливість повністю відкрити рот, та подібні) тоді потрібно такого паціента лікувати разом з гнатологом.
Відносним протипоказанням установки брекетів є вагітність. Не рекомендують планувати це одночасно. Але, якщо вагітність наступила під час носіння брекетів, то як правило, продовжують ортодонтичне лікування, якщо стан жінки не буде вимагати іншого.
Протипоказанням є деякі захворювання ротової порожнини. Але тут буде мати значення їх ступень вираженості та можливість чи не можливість усунення. Наприклад, парадонтит, парадонтоз, коли іде руйнування тканин оточуючіх зуби. Тут найперше треба урахувати стадію хвороби, вік людини , данні рентгенів та інше.
Звісно перед встановленням брекетів треба вилікувати всі кариозні процеси, ліквідувати запалення ясен. З’ясувати гігієнічні навички пацієнта, та роз’яснити важливість ідеальної гігієни при наявності брекетів в порожнині рота. Як правило, проблеми з гігієною більше стосуються малолітніх паціентів.
Один із багатьох прикладів успішного виправлення прикусу за допомогою металевих брекетів у стоматології Санодент, Харків. Фото до та після брекетів.
Чому ще може бути відмовлено в лікуванні брекетами?
Це майже всі форми скелетних аномалій. Це коли вже констатуємо, що є аномальний розмір однієї або двох щелеп. Наприклад, коли ми бачимо навіть візуально дуже велику нижню щелепу. При цьому верхня може бути і нормальною і зменшеною. Тоді для усунення такої проблеми треба застосовувати щелепно лицьову хірургію. Або простіше говорячи вирізати з обох сторін по частині альвеолярного відростку, і тільки таким чином добитися зменшення щелепи і покращення зовнішнього вигляду. А просто брекети без хірургічного втручання тут будуть марні.
Хочеться зазначити, що майже завжди такі утруднення в лікування вже маємо в дорослому віці, коли вже сформувався скелет і всі кістки закінчили ріст та зайняли своє положення. І дуже багатьох таких проблем можно уникнути або усунути повністю, коли лікування починати з дитинства, що звісно потребує, раннього виявлення проблеми і завчасних оглядів стоматолога. Наприклад звуження верхньої щелепи, якщо виявили в дитинстві, то можно усунути ортодонтичним апаратом, і часто потім навіть вже не потрібні брекнти. А у дорослої людини треба хірургічно робити розтин піднебінного шва, встановлювати мікроімпланти, спеціальний незнімний апарат, який розтягне в сторони верхню щелепу ,щоб збільшити її ширину і тільки після цього брекети вже вирівняють зуби. А просто брекети в цьому випадку будуть не ефективні взагалі.
Наприклад, чи треба робити переміщення, де стоїть імплант,чи воно там не потрібно і його можно не включати в брекет систему. Як правило мости треба буде знімати, і робити просто окремі тимчасові коронки на опорні зуби, тому що не можна переміщувати цілий мост одночасно, але можно просто окремі одиничні коронки. Тут тільки будуть нюанси фіксації брекета. Найкраще фіксується до пластикової коронки і гірше до керамічної. Тому іноді приходиться під час лікування замінити керамічні коронки на пластикові. А потім по закінченню лікування знову зробити з постійнійного матеріалу кераміки, цирконію та інш.
Добавить комментарий